Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa

Programy multimedialne
945
PLN
Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
Wysyłka od 3 do 21 dni
Cena: 945,00 zł
Cena netto: 768,29 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

E269-37567

Producent:
35

Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa

Program Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa przeznaczony jest dla dyrektorów, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy potrzebują wsparcia związanego z codziennymi problemami wychowawczymi swoich podopiecznych.

Główne informacje:

 • Wersja językowa: polska
 • Ilość stanowisk: otwarta dla szkoły - nieograniczona liczba stanowisk w obrębie placówki
 • Typ licencji: edukacyjna
 • Ważność licencji: wieczysta

Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa pomoże pedagogom w przeprowadzeniu różnego typu diagnoz i profilaktycznych badań przesiewowych, nauczycieli przygotuje do prowadzenia zajęć wychowawczych i wywiadówek, natomiast dyrektorom da pewność, że osoby pracujące w szkole poradzą sobie z problemami uczniów.
Za pomocą aplikacji można m.in. w szybki sposób zdiagnozować, czy w szkole występuje agresja, przemoc lub czy dziecko posiada problemy emocjonalne. Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa

Strategia Bezpieczeństwa posiada materiały profilaktyczne, które mogą zapobiec wielu problemom - zarówno dzieci jak i placówki. W przypadku, gdy tego typu problemy już występują możliwe będzie zaplanowanie właściwej ścieżki terapeutycznej dla każdego dziecka.
Za pomocą aplikacji można przeprowadzić badania przesiewowe uczniów i wykryć problemy wychowawcze oraz zaburzenia sfery emocjonalno-społecznej.

Materiały dostępne w programie zostały przygotowane w taki sposób, by już najmłodsze dzieci zostały poprawnie zdiagnozowane. W trakcie przeprowadzania diagnozy, dzieciom ukazują się ciekawe animacje, które mają znaczący wpływ podczas wykonywania ćwiczeń.

Dlaczego Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa?

 • Pomoże dyrektorowi placówki w uporządkowaniu dokumentacji szkolnej
 • Pedagog otrzyma narzędzia niezbędne do przeszkolenia nauczycieli
 • Wychowawcy i pedagodzy będą mogli sprawnie diagnozować uczniów
 • Nauczyciele będą wiedzieli jak zachować się w trudnych sytuacjach

Za pomocą programu Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa i zakupionych modułów można zdiagnozować takie problemy jak np. Czy dziecko jest sprawcą przemocy, czy boi się szkoły, czy ma problemy emocjonalne, itp.
Z kolei w części terapeutycznej można rozwiązywać problemy takie jak np. agresja, wycofanie, brak motywacji do nauki, itp.
Podczas terapii dostępne są scenariusze zajęć oraz ścieżki terapii, które pomogą nauczycielowi na prawidłowe podstępowanie z danym uczniem szkoły podstawowej.

Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa

W trakcie diagnozy nauczyciel/pedagog posługują się arkuszami do wprowadzania danych. Po ich uzupełnieniu następuje automatyczne podanie wyników, które można zapisać w pliku PDF lub od razu wydrukować i dołączyć do dokumentacji ucznia.

Główne cechy programu Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa :

 • narzędzia diagnostyczne
 • scenariusze zajęć psychoedukacyjnych oraz terapeutycznych
 • przykładowe ścieżki terapii dla uczniów z konkretnymi problemami
 • przykładowe indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne oraz Inną dokumentację wymaganą w placówkach edukacyjnych
 • procedury prawne opisujące w sposób szczegółowy drogi postępowania szkoły w konkretnych sytuacjach problemowych
 • prezentacje tematyczne oraz poradniki dla nauczycieli
 • interaktywne materiały dla uczniów
 • materiały dla rodziców

Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa

Eduterapeutica Strategia Bezpieczeństwa zawiera scenariusze lekcji wychowawczych, wywiadówek z rodzicami oraz zajęć terapeutycznych dotyczących socjoterapii oraz psychoedukacji. Scenariusze dostępne w programie zawierają materiały niezbędne do szybkiego rozpoczęcia pracy. Są to m.in. poradniki metodyczne, karty pracy i prezentacje.
Program podzielony został na moduły, które można zakupić w zależności od potrzeb. 

Dostępne są następujące moduły:

 • Przemoc i agresja
 • Problemy emocjonalne
 • Uzależnienia
 • Problemy szkolne

Każdy moduł podzielony został na poziomy. Dostępne są 2 poziomy: dla szkoły podstawowej oraz wspólny dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Moduł Przemoc i agresja

Moduł Przemoc i agresja odpowiedzialny jest za przeciwdziałanie przemocy psychicznej, fizycznej, seksualnej i ekonomicznej. Zagadnienia w nim zawarte pomogą w pracy z uczniem, który jest sprawcą przemocy.
Moduł uwzględnia zagadnienia związane z powstawaniem przemocy jak również z metodami rozładowywania napięć.
Model pracy wykorzystany w programie został oparty na strategiach zachowania, takich jak asertywność, porozumienie bez przemocy i trening zastępowania zachowań agresywnych.

Moduł Problemy emocjonalne

Moduł Problemy emocjonalne związany jest z następującą grupą problemów: zachowanie autoagresywne w tym samookaleczanie, próby samobójcze, bulimia i anoreksja oraz wycofanie (niemożności adaptacji w środowisku) i nadmierna nieśmiałość. Zagadnienia zawarte w module związane są z ćwiczeniem kompetencji wchodzących w skład inteligencji emocjonalnej.
Za jego pomocą nauczyciel poszerzy swoją wiedzę m.in. o sposoby odpowiedniej komunikacji z uczniem.

Moduł Uzależnienia

Moduł Uzależnienia poświęcony jest pracy z uczniem uzależnionym m.in. od narkotyków, alkoholu, nikotyny, dopalaczy, internetu , telefonu oraz gier komputerowych.
Jego zadaniem jest pokazanie zagrożenia związanego z uzależnieniem od wielu typów dóbr i używek.
Problem uzależnień jest szerokim zagadnieniem i szkoła nie może ograniczać się do zorganizowania opieki psychologicznej - nauczyciele muszą mieć odpowiednią wiedzę, by móc rozpoznać u uczniów dany problem.
Moduł Problemy szkolne

Moduł Problemy szkolne poświęcony jest grupie problemów związanych z motywacją do nauki, absencjami na lekcjach oraz zaburzeniem ładu na lekcji. Skupia się on na sposobach pracy nauczyciela, ponieważ każdemu dziecku można pomóc w rozwoju. 
Moduł pomoże nauczycielom zmotywować uczniów do nauki oraz zwiększyć ich aktywność w trakcie lekcji.

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl