Rozłączanie cech – gra edukacyjna - logiczne myślenie

Edukacja przez zabawę
88
PLN
Rozłączanie cech – gra edukacyjna - logiczne myślenie
Rozłączanie cech – gra edukacyjna  - logiczne myślenie
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
Wysyłka od 3 do 21 dni
Cena: 88,00 zł
Cena netto: 71,54 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

57D6-91130_20190704160907

Producent:
27

Rozłączanie cech – gra edukacyjna  - logiczne myślenie

Dzieci uwielbiają rozwiązywać zadania problematyczne i zagadkowe – to fakt, niepodlegający dyskusji. Do takich właśnie zadań należy zestaw Rozłączanie cech, który stanowi doskonały trening prawej i lewej półkuli mózgu, rozwijając logiczne myślenie, spostrzeganie wzrokowe, analizę i syntezę wzrokową, koncentrację, pamięć oraz linearność.

Jednym z kluczowych elementów rozwoju intelektualnego dziecka, mającym wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu, jest myślenie logiczne, które umożliwia wnikliwe poznawanie otaczającego świata oraz dokonywanie życiowych wyborów. Dzięki zdolności rozumowania, analizowania i integrowania ze sobą informacji możemy nie tylko wyciągać wnioski, lecz przede wszystkim rozumieć: sens wypowiedzi, treść czytanych książek, zasady językowe czy matematyczne.

Dzięki ćwiczeniom analizowania , wnioskowania i wyodrębniania cech poszczególnych przedmiotów, zestaw Rozłączanie cech może być wstępem do edukacji matematycznej. Językowy opis przedmiotu, na przykład „niebieskie spodnie w kwiatki” wspomaga umiejętność odkrywania zasad łączenia cech w systemie językowym - zasad gramatycznych oraz językowego opisu rzeczywistości.

Aby dokonać prawidłowej analizy danego przedmiotu należy dostrzec różnice, wykryć relacje i na końcu wyłączyć ze zbioru. Wykorzystując małe karty zestawu, możemy przeprowadzić również ćwiczenia kategoryzacji na: wzory, kolory, przedmioty i kształty.

Rodzicu, chcąc rozwijać logiczne myślenie swojego dziecka z zestawem Rozłączanie cech, możesz sam decydować o poziomie trudności.

Propozycje zabawy:

  1. Rozłóż przed dzieckiem małe karty oraz planszę z 2,3 lub 4 okienkami. Spośród dużych kart daj dziecku 1 kartę, może też samo wylosować. Zadaniem malucha jest ułożyć w puste okienka pasujące małe karty i nazwanie ich.
  2. Rozłóż przed dzieckiem karty jak poprzednio, z tą różnicą, że dużych kart nie pokazujesz. Wybierz jeden duży obrazek, w okienka ułóż pasujące do niego małe karty i powiedz: ”Zgadnij, co mam?”   Zadaniem dziecka jest połączenie informacji i nazwanie przedmiotu oraz jego cech.
  3. Rozłóż przed dzieckiem karty jak poprzednio. Pokaż duży obrazek, Powiedz: „zapamiętaj” i zakryj go. Zadaniem dziecka jest zapamiętanie i ułożenie w pustych okienkach pasujących elementów.
  4. Rozłóż przed dzieckiem karty jak poprzednio. Wybierz jeden duży obrazek, nie pokazuj dziecku ale opowiedz, co jest na obrazku, na przykład „pomarańczowy garnek w serduszka”. Zadaniem dziecka jest zapamiętanie informacji i wybranie odpowiednich kart.
  5. Możesz wybrać też 2 duże karty tak, aby dziecko potrenowało zapamiętywanie dłuższych komunikatów, np. „zielony plecak w kreski i czerwona torebka w kropki”.                                                                          

Jaki kolor? Jaki wzór? Jaki kształt? I co pasuje do obrazka?

POPATRZ - WYBIERZ - UŁÓŻ!

Co zawiera opakowanie?

50 małych kart ze wzorami

60 dużych kart z obrazkami

3 podstawki/plansze

instrukcję

Produkty powiązane

Klocki edukacyjne CANOE w worku 60 szt Klocki edukacyjne CANOE w worku 60 szt

Klocki edukacyjne Canoe w worku 60 szt

Cena: 244,00 zł

Edukacyjne plansze do klocków CANOE Edukacyjne plansze do klocków CANOE

Edukacyjne plansze do klocków CANOE

Cena: 57,00 zł

Klocki kartonowe CANOE - Pamięć Klocki kartonowe CANOE - Pamięć

Klocki kartonowe CANOE - Pamięć

Cena: 127,00 zł

Zestaw drewnianych klocków CANOE  -Dotyk Zestaw drewnianych klocków CANOE -Dotyk

Zestaw drewnianych klocków CANOE  -Dotyk

Cena: 129,00 zł

Czy ręka pamięta? - zabawa edukacyjna Czy ręka pamięta? - zabawa edukacyjna

Czy ręka pamięta? - zabawa edukacyjna

Cena: 84,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl