BoardMaker - program wspierający komunikację alternatywną

Programy multimedialne
1495
PLN
BoardMaker - program wspierający komunikację alternatywną
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
Produkt na indywidualne zamówienie.
Cena: 1 495,00 zł
Cena netto: 1 215,45 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

43E9-5933E

Producent:
35

BoardMaker - program  wspierający komunikację alternatywną

BoardMaker to program, który ma na celu niesienie pomocy w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nawiązywaniu komunikacji z osobami niemówiącymi oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się symbolami, czytania, pisania osób w, tak naprawdę, każdym wieku. Narzędzie to służy np. do tworzenia książek komunikacyjnych, czy opracowywania planów dnia, tablic, kart pracy i wszystkiego, co służyć ma budowaniu relacji tzw. komunikacji alternatywnej.


Program ten jest polecany jest nauczycielom i wychowawcom uczniów wymagających specjalnego rodzaju pomocy w edukacji, rozwoju osobowości i budowaniu więzi społecznych, by pomogli im jak najlepiej odnaleźć się w dzisiejszym świecie i zbudować z nimi trwałą relację komunikacyjną.

 

BoardMaker

Boardmaker oferuje min. bogaty zbiór ponad 4500 symboli PCS (Picture Communication Symbols) (zarówno czarno-białych, jak i kolorowych) oraz możliwość tworzenia i dodawania do bazy własnych symboli. Co ważne, symbole dostępne w ramach programu są już sklasyfikowane w bibliotekach zawierających te specyficzne dla konkretnego kraju i kręgu kulturowego. Na Boardmaker składają się też graficzne komórki, które można ze sobą zestawiać i całe, gotowe już plansze. Do plansz można dodawać tekst, podczas wpisywania którego, dzięki opcji symbolizowania, od razu ukaże się odpowiedni symbol nad wpisywanym słowem.

Symbole, komórki i całe plansze programu można dostosować do preferencji konkretnego ucznia, czy wymogów zajęć, zmieniając ich kolory, tło oraz stopień przezroczystości. Wygląd i wielkość symboli można modyfikować, co pozwoli na dostosowanie oprogramowania do możliwości (np. percepcyjnych, czy ruchowych) konkretnego użytkownika. Przydatna jest też opcja eksportu plansz programu.

Przygotowane w Boardmaker materiały są od razu gotowe do wydruku; nie ma więc żadnych arbitralnych ograniczeń, co do ilości uczniów, z którymi można nad nimi pracować.

Program Boardmaker umożliwia min.:

 • Przygotowywanie czytelnych planów dnia przy pomocy wizualnych symboli, co przydatne jest np. podczas pracy z dziećmi cierpiącymi na autyzm
 • Opracowywanie historii z życia codziennego opowiadających o relacjach międzyludzkich oraz wszelkich innych materiałów rozwijających zachowania prospołeczne i umiejętności komunikacji, które uczniowie ze specjalnymi potrzebami zrozumieją i zapamiętają dzięki ich przystępnej i atrakcyjnej formie wizualnej
 • Pomoc w nauce czytania dla małych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze słowem pisanym
 • Budowanie tablic komunikacyjnych dla osób, z którymi nie można porozumiewać się werbalnie
 • Korzystanie i opracowywanie własnych tablic oraz kart pracy, które pomogą w nauce np. języka angielskiego
 • Nauczanie piosenek i przedstawiania prostych opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym w celu rozwijania ich zdolności komunikacyjnych oraz zrozumienie funkcjonowania relacji interpersonalnych

Szeroka gama dostępnych w Boardmaker narzędzi, takich jak:

 • Szybkie przerabianie wierszy, czy opowiadań na ich wersje wizualne, symboliczne
 • Dodawanie do bibliotek własnych grafik i zdjęć
 • Narzędzie rysowania
 • Opcja zmiany rozmiaru grafiki odnalezionej w Internecie, czy zdjęcia z cyfrowego aparatu fotograficznego
 • Tworzenie plansz do gry w bingo
 • Konstruowanie, od samych podstaw, własnych plansz

oraz wiele innych, pozwala na lepszą komunikację z uczniami ze specyficznymi dla siebie potrzebami, którym nie może sprostać klasyczny model edukacji, czy gdy niemożliwy jest z nimi kontakt werbalny. Nieskończona ilość możliwości programu gwarantuje, że zawsze dostosuje się go do wymogów pracy z konkretnym uczniem. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od partykularnej sytuacji, w której się znajdujemy i potrzeb z niej wynikających.

Boardmaker to najlepszy sposób na szybkie przygotowanie materiałów na zajęcia z Twoimi uczniami, by były one efektywne i przyjemne dla obu stron.
Jeśli chcesz przygotowywać wartościowe pomoce dydaktyczne i robić to w sposób szybki i sprawny, nie narażając się na duże straty czasu i energii, które lepiej jest spożytkować na faktycznej pracy z potrzebującymi twojej uwagi dziećmi, koniecznie wybierz Boardmaker, a przekonasz się, że zastosowanie nowoczesnych technologii może być niesamowicie inspirujące dla każdego z Twoich podopiecznych oraz, co ważne, efektywne. Szybko zauważysz różnice w nastawieniu i umiejętnościach wychowanków, ponieważ Boardmaker jest narzędziem w stu procentach profesjonalnym.

Wymagania systemowe programu Boardmaker:

 • Windows XP, Vista, 7, 8, 10  - wersje 32/64-bit
 • Pamięć RAM: 512 MB
 • Dysk twardy: 1 GB wolnej przestrzeni

Produkty powiązane

BoardMaker & Speaking Dynamically Pro- program wspierający komunikację alternatywną BoardMaker & Speaking Dynamically Pro- program wspierający komunikację alternatywną

BoardMaker & Speaking Dynamically PRO- program  wspierający komunikację alternatywną 

Cena: 3 199,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl