Co dzień łatwiej - Ćwiczenia edukacyjne

Logopedia
39
PLN
Co dzień łatwiej - Ćwiczenia edukacyjne
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
Wysyłka od 3 do 21 dni
Cena: 39,00 zł
Cena netto: 31,71 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

91EF-84542

Producent:
52

Co dzień łatwiej - Ćwiczenia edukacyjne

Zestaw ogólnorozwojowych ćwiczeń edukacyjnych dla dzieci.

Książka Elżbiety Wianeckiej i Joanny Masłowskiej zawiera ćwiczenia adresowane do wszystkich dzieci – zarówno tych, które rozwijają się bez przeszkód, jak i tych, które cierpią na różnego rodzaju przypadłości i zaburzenia (dysleksja, zespół Downa, upośledzenie umysłowe itp.)

Ćwiczenia można wykonywać w dowolnej kolejności, ponieważ stosowane są one na różnych etapach terapii. Każde z nich można modyfikować i próbować dostosować do specyficznych potrzeb konkretnego dziecka.

Dobór ćwiczeń jest nieprzypadkowy. Głównym celem było rozwijanie za ich pomocą umiejętności analizy i syntezy materiału trojakiego rodzaju: pisanego, słuchowego oraz językowego. Dodatkowo, położono nacisk na usprawnianie pamięci, a także na integrację percepcyjno-motoryczną. Ćwiczenia zawarte w niniejszej publikacji stosować można w celu doskonalenia uwagi dzieci, usprawniania słuchu fonemowego, kształcenia analizy i syntezy wzrokowej, sprawności manulanej oraz tzw. pamięci ruchu.

Oprócz instrukcji tekstowej, każde ćwiczenie zaopatrzone jest także w fotografię ilustrującą prawidłowy sposób jego wykonania.

Książka podzielona jest na 4 części:

  • Samogłoski i sylaby - proste ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania i pisania samogłosek oraz sylab. Głównym celem jest w tym przypadku nauka rozpoznawania i odwzorowywania liter i sylab, co w przyszłości pomoże w nauce czytania i pisania.
  • Pamięć szeregów - rozwijanie pamięci bezpośredniej, dzięki czemu dziecko łatwiej zapamiętuje i odtwarza dany materiał. Ćwiczenia przydatne są w nauce działań arytmetycznych oraz w rozwiązywaniu zadań tekstowych.
  • Język i działanie - nauka rozumienia poleceń językowych oraz ich realizacji w samodzielny sposób. Język ćwiczeń wpływa na poszerzenie biernego (wewnętrznego) słownika dziecka.
  • Opowiadam co widzę - kształtowanie pamięci słuchowej, dzięki której dziecko potrafi utrwalić i przypomnieć sobie zasłyszane informacje usłyszanych. Ponadto, kształtowanie pamięci bezpośredniej (zapamiętanie i odtwarzanie danego materiału).

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl