Dyskalkulia rozwojowa

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 1 649,00 zł 1649.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 1 340,65 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 35
Kod produktu: 99F5-930B2_20200215162828
Pin It

Opis

Dyskalkulia rozwojowa

Dyskalkulia rozwojowa to interakcyjny program służący do pracy nad zaburzeniami zdolności matematycznych. Ta propozycja terapeutyczna to zauważalne zwiększenie dyspozycji matematycznych do zrozumienia istoty matematycznych problemów, metod i twierdzeń. 

Dyskalkulia rozwojowa jest dedykowana w szczególności dzieciom, które nie ukończyły 10 roku życia, gdyż daje to szansę uniknięcia poważnych problemów w kolejnych etapach edukacji matematycznej. Jednak sprawdzi się również w terapii dzieci zmagających się z nadpobudliwością psychoruchową (z deficytem uwagi) oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu u których dyskalkulia rozwojowa stanowi zaburzenie współwystępujące. Jest to wielka wartość terapeutyczna dla nauczycieliterapeutów pedagogicznych oraz rodziców, sprawdzająca się na zajęciach zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych oraz dydaktyczno-wyrównawczych.

Jak działa Dyskalkulia Rozwojowa?

Pakiet Dyskalkulia rozwojowa łączy obszary ważne w pracy z dziećmi z grupy ryzyka dyskalkulii rozwojowej:

 • Funkcje wzrokowe
 • Orientacja w przestrzeni
 • Myślenie matematyczne
 • Koncentracja i samokontrola
 • Koordynacja i grafomotoryka

Zestaw obejmuje interakcyjne ćwiczenia dostosowane do pracy na urządzeniach dotykowych i tablicach multimedialnych, oraz kartonowe gry i zabawy. Całość uzupełniają poradniki materiały do samodzielnego wydrukowania dla nauczycieli i rodziców, w tym karty pracy.

Co zawiera Dyskalkulia Rozwojowa?

 • Instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną,
 • Poradnik metodyczny,
 • Karty pracy do wydruku (do pracy indywidualnej i grupowej),
 • Dostęp do scenariuszy zajęć

Pudełko nr 1 - zestaw woreczków do wypełniania i rzucania 4 czarne, 4 białe, 1 czerwony,, 3 zestawy sznureczków po 6 kolorów w każdym,, 3 komplety kamieni po 18 czarnych i 18 białych każdy,, 3 zestawy po 3 kości do gry: jedna z kolorowymi kropami i dwie z kropkami-liczbami,, 3 plansze biurkowe,, 2 podwójne zestawy małych kształtów kartonowych w sześciu kolorach każdy (12 formatek do wyciśnięcia),, zestaw kartonowych elementów: po 4 strzałki oraz po 2 koła, kwadraty, serca, gwiazdy w sześciu wariantach kolorystycznych (18 formatek do wyciśnięcia),, 6 dużych kartonowych kół w sześciu kolorach (6 formatek do wyciśnięcia),

Pudełko nr 2 - plansza podłogowa (140x140 cm),, 1 zestaw sześciu długich sznurków w sześciu kolorach,, 3 zestawy po 2 identyczne komplety małych kartonowych cyferek i znaków (6 formatek do wyciśnięcia), zestaw kartonowych cyfr i znaków matematycznych (6 formatek do wyciśnięcia),, okrągłe i kwadratowe awatary i kwadraty awatary w 6 kolorach/deseniach odpowiednio na awersie i rewersie (12 formatek do wyciśnięcia),, 18 woreczków foliowych na drobne elementy kartonowe.

Dlaczego warto?

 • Dyskalkulia rozwojowa często objawia w wielu postaciach. Dziecko nią dotknięte zmaga się z: zaburzeniami umiejętności słownego wyrażania pojęć, przejawia trudności w manipulowaniu przedmiotami narysowanymi na papierze, nie potrafi czytać oraz zapisywać symboli matematycznych, nie rozumie pojęć i zależności matematycznych. Jest również niezdolne do wykonywania obliczeń w pamięci oraz zdecydowanie przerasta je dokonywanie operacji matematycznych. dyskalkulia rozwojowa to pierwszy program, który pomaga pokonać zaburzenia ze  wszystkich 6 form dyskalkulii rozwojowej!
 • Uczeń  u którego dyskalkulia rozwojowa na drodze do sukcesów edukacyjnych stała się trudną przeszkodą do pokonania dzięki programowi  dyskalkulia rozwojowa osiąga wspaniały poziom umiejętności matematycznych w klimacie zabawy i wielostronnego rozwoju! Tylko pokonując stres i wypracowując podstawowe umiejętności na wielu płaszczyznach dziecko osiąga dojrzałość emocjonalną niezbędną do nauki matematyki! 
 • Program dyskalkulia rozwojowa to nowość, którą od pierwszego wejrzenia pokochają oddani swojej pracy pedagodzy, nauczyciele oraz terapeuci. Metodyka  zajęć korekcyjno-kompensacyjnych  czy rewalidacyjnych bywa dla dzieci mało ciekawa, a sam proces usprawniania umiejętności matematycznych postrzegają jako cel, który ilekroć jest blisko zaraz zdaje się  umykać sprzed oczu. Stąd szereg ekspertów postawiło na stworzenie interakcyjnej formy zajęć w połączeniu z fizycznymi pomocami, które ułatwiają edukacje na poziomie enaktywnym, czyli działaniu polegającym na manipulowaniu konkretnymi przedmiotami!
 • Dzieci nadpobudliwe psychoruchowo mają słabszą zdolność do koncentrowania się na zadaniu przez co przy prawidłowej inteligencji nierzadko zmagają się ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki. dyskalkulia rozwojowa  dzięki dużej różnorodności  pracy zarówno przy użyciu urządzeń dotykowych jak i z wykorzystaniem gier planszowych w zapobiegającej przestymulowaniu formie  jest propozycją dostosowaną do potrzeb zarówno dzieci napobudliwych psychoruchowo jak i tych zmagających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu!
 • Współczesny świat cierpi na brak prawdziwych pasjonatów zawodów technicznych. Często rodzice jako pierwsi zauważają,że ich dziecko nie jest w stanie nabyć umiejętności matematycznych lub przychodzą mu one z wielkim trudem na mało satysfakcjonującym poziomie. Przez brak pomysłu na to jak poprawić funkcjonowanie dziecka – po prostu odpuszczają i określają je mianem „humanisty” niezdolnym do nauki przedmiotów ścisłych. Program dyskalkulia rozwojowa to w końcu propozycja dla nich! Prosta forma i dobrze przygotowany przewodnik metodyczny pozwolą rodzicowi w sposób realny wpłynąć na przyszłość dziecka!
 • Karty pracy to bardzo często wykorzystywane przez specjalistów narzędzie pracy.  Jednak w przypadku  dyskalkulii rozwojowej muszą być przygotowane na najwyższym poziomie. Z jednej strony powinny być zgodne z przyjętą metodyką, z drugiej  muszą rozwijać dziecko wachlarzem atrakcyjnych zadań by oswoić je z matematyką! Te zaproponowane wraz z programem dyskalkulia rozwojowa są ponadprzeciętne i zdecydowanie zrewolucjonizowane względem potrzeb współczesnego ucznia! Pomoc  przy, której dziecko musi wytężyć umysł lub przezwyciężyć własne słabości  przynosi najszybsze efekty!
 • Forma zajęć w zależności od placówek bywa różna. Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualne zajęcia z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne. dyskalkulia rozwojowa może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych,a grupowe gry i gry planszowe to również świetne urozmaicenie tradycyjnej lekcji matematyki u dzieci nieprzejawiających specyficznych problemów w nauce matematyki!

Kup dziś w Arante a otrzymasz gratis Piramidę matematyczną dużą. Za jej pomocą dziecko szybciej nauczy się mnożenia i dzielenia. Nauka polega na układaniu piramidy poprzez widoczne tam zadania matematyczne.

U nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

Informacja dodatkowa

 • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl