Funkcje wzrokowe - ćwiczenia interakcyjne

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 769,00 zł 769.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 625,20 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 35
Kod produktu: 99F5-930B2
Pin It

Opis

Funkcje wzrokowe ćwiczenia interakcyjne

Funcje wzrokowe to ćwiczenia interakcyjne, dostosowane do urządzeń dotykowych, w tym tablic multimedialnych. Polecane dzieciom będącym w ryzyku dysleksji rozwojowej, przejawiających zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz ADHD- w przypadku których ryzyko dysleksji stanowi zaburzenie współwystępujące. Ta nowoczesna pomoc dydaktyczno-terapeutyczna śmiało wychodzi poza relację dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer.

Tego typu ćwiczenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycielilogopedówterapeutów pedagogicznychpedagogów oraz rodziców.

Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują obszary problemowe. Zatem jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Co zawiera pakiet Percepcja Wzrokowa?

 • instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną,
 • poradnik metodyczny,
 • karty pracy do wydruku,
 • dostęp do scenariuszy zajęć
 • Zestaw obejmuje ćwiczone osobno lub łącznie obszary percepcji ze szczególnym uwzględnieniem analizy i syntezy wzrokowej:
  • kolory, -kształty,desenie,kierunki,wielkości,proporcje,rozmieszczenie na płaszczyźnie,rozmieszczenie w przestrzeni.

Materiał podzielono na warstwę tematyczną i warstwę abstrakcyjną (prowadzącą do znaków i liter) oraz warstwę pojęciową i językową.

 • 3 komplety kamieni po 18 czarnych i 18 białych każdy,
 • 6 zestawów po 3 kości do gry: jedna z kolorowymi kropami i dwie z kropami – liczbami,
 • 1 zestaw sześciu długich sznurków w sześciu kolorach
 • 6 plansz biurkowych
 • 3 podwójne zestawy małych kształtów kartonowych w sześciu kolorach każdy (18 formatek do wyciśnięcia)
 • duże koła kartonowe w sześciu kolorach (6 formatek do wyciśnięcia)
 • 36 woreczków foliowych na drobne elementy kartonowe

Dlaczego warto?

 • Funkcje wzrokowe to zdecydowany unikat w pomocy dzieciom będącym w ryzyku dysleksji. Dziecko nie tylko wykonuje szereg ćwiczeń usprawniających percepcję wzrokową, ale również  ma możliwość manipulowania pewnymi elementami na ekranie dotykowym. Jest to stymulacja wielozmysłowa! Dzięki temu dziecko staje się odkrywcą w pełni zaangażowanym w proces terapii.
 • Bardzo często dziecko zostaje objęte pomocą terapeutyczną dopiero gdy już posiada orzeczenie o występowaniu  dysleksji. Terapia w takim przypadku bywa naprawdę długa. Pakiet  Funkcje wzrokowe  może być  wykorzystywany przez rodziców  do pracy z dzieckiem w domu. Dzięki temu w chwili, gdy rodzice zauważą u swojego dziecka brak umiejętności łączenia w całość poszczególnych elementów   (np. podczas  budowania konstrukcji z klocków lego) lub gdy będzie przejawiać trudności z odróżnianiem kształtów podobnych – mogą skutecznie zapobiec wystąpieniu u dziecka dysleksji w przyszłości!

Program jest bardzo dobrze przygotowany metodycznie! Materiał w nim zawarty podzielono na warstwę tematyczną i warstwę abstrakcyjną (prowadzącą do znaków i liter) oraz warstwę pojęciową i językową. Dzięki temu dziecko osiąga sprawność na wielu poziomach poznawczychDoświadczony terapeuta dostaje gotowy i ciekawy warsztat pracy. Natomiast ten stawiający swoje pierwsze kroki w zawodzie, dzięki przewodnikowi metodycznemu bez żadnych problemów wprowadzi swoich podopiecznych w niezwykły świat percepcji wzrokowej! Wszystko zawarte w eleganckim opakowaniu nie zajmie zbyt dużo miejsca na półce.

 • Twórcy produktu  Funkcje wzrokowe dobrze wiedzą, że sam program multimedialny w problemach z percepcją wzrokową nie wystarczy, stąd w opakowaniu każdy terapeuta znajdzie m.in. 3 komplety kamieni, 6 zestawów po 3 kości do gry, 1 zestaw sześciu długich sznurków w sześciu kolorach, duże koła kartonowe w sześciu kolorach. Zatem ten zestaw pomocy stwarza wiele okazji do uzupełniania terapii z wykorzystaniem multimediów o pomoce angażujące do pracy np. motorykę małą lub umiejętność myślenia i spostrzegania!
 • Funkcje wzrokowe nie pozostaje obojętny dzieciom zmagającym się z nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi oraz tym na co dzień funkcjonującym w spektrum autyzmu. W przypadku takich zaburzeń często ryzyko dysleksji bądź sama dysleksja są zaburzeniami współwystępującymi. Produkt posiada w pełni przyjazną dla takich dzieci strukturę pracy! W przypadku dziecka nadpobudliwego ćwiczenia w dobry sposób zaangażują i uwolnią potencjał. Natomiast dziecko posiadające zaburzenia ze spektrum autyzmu rozwinie umiejętności poznawcze – bez obaw o nadmierne przestymulowanie!

Karty pracy to nieodłączny elementy teczki każdego terapeuty. Te zaproponowane wraz z Funkcje wzrokowe są ciekawe, a przede wszystkim rozwijające! Pomoc dostosowana do wieku i umiejętności dziecka przynosi najszybsze efekty!

 • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną formę zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne.  Funkcje wzrokowe może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnycha grupowe gry i gry planszowe to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!
 • Rozwiązanie wspiera aż osiem obszarów percepcji wzrokowej (kolory, kształty, desenie, kierunki, wielkości, proporcje, rozmieszczenie na płaszczyźnie, rozmieszczenie w przestrzeni) przy czym obszary przenikają się i działają krzyżowo w zakresie analizy i syntezy oraz pamięci wzrokowej. Dzięki temu w istotny sposób zwiększono oddziaływanie produktu Funkcje Wzrokowe
 • Pakiet jest przeznaczony do pracy z CAŁĄ klasą, większość produktów konkurencyjnych jest jednoosobowych lub w najlepszym wypadku kilkuosobowych.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

U nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

 Informacja dodatkowa

 • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Produkt został przygotowany przez grupę współpracujących ze sobą od prawie 10 lat specjalistów łączących w tym projekcie najlepsze trendy w terapii i metodyce nauczania z ergonomiczną formą interakcyjnych multimediów oraz stołowych i podłogowych gier i zabaw. 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom praca z dziećmi wychodzi poza gabinetowy schemat dziecko-terapeuta i dziecko-komputer - jest dostosowana do realiów i potrzeb szkoły w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych lub rewalidacyjnych. Pozwala też na korzystanie z ćwiczeń, gier i zabaw z całą klasą. Dzieci pracują w ruchu i wzajemnych interakcjach, często manipulując materialnymi lub wirtualnymi przedmiotami, co zapewnia prawdziwą konkretyzację zadań, tak potrzebną na etapie wczesnoszkolnym.

Produkt wyposażony jest w poradnik metodyczny oraz zestaw materiałów do samodzielnego wydrukowania obejmujących m.in karty pracy i elementy motywujące uczniów. Użytkownicy otrzymują też dostęp do scenariuszy zajęć wykorzystujących bezpośrednie otoczenie sali szkolnej lub realizowane w plenerze.

Pakiet jest przeznaczony do pracy z całą klasą, w szczególności: liczba elementów fizycznych jest tak dobrana, żeby wystarczała dla klasy, znaczna część elementów jest wielkowymiarowa przeznaczona do użycia na podłodze, znaczna część ćwiczeń multimedialnych angażuje całą klasę (np. w taki sposób, że na tablicy rozgrywa się akcja, na którą reagują (off-line) wszyscy uczniowie, indywidualnie lub w grupach)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl