Koncentracja i samokontrola

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 769,00 zł 769.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 625,20 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 35
Kod produktu: 99F5-930B2_20200215154618
Pin It

Opis

Koncentracja i samokontrola

Koncentracja i samokontrola wspomaga usunięcie deficytów dotyczących koncentracji uwagi oraz samokontroli. Te problemy często są udziałem dzieci dyslektycznych, z ADHD i z autyzmem.

Koncentracja i samokontrola to ćwiczenia interakcyjne, dostosowane do urządzeń dotykowych, w tym tablic multimedialnych. Polecane dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych w szczególności zagrożonych ryzykiem dysleksji, ADHD i autyzmu. Ta nowoczesna pomoc dydaktyczno-terapeutyczna śmiało wychodzi poza relację dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer.

Tego typu ćwiczenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycielilogopedówterapeutów pedagogicznychpedagogów oraz rodziców.

Jak działa Koncentracja i samokontrola?

Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają, w ciekawej dla zmysłów formie, swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe, korygują obszary problemowe. Zatem jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Autorzy zestawu w swoich scenariuszach nie unikają fizycznego ruchu - wręcz przeciwnie uczą koncentracji i samokontroli w zabawach ruchowych, traktując bezruch jako element dłuższych sekwencji. Fabuły gier multimedialnych oraz zespołowych zabaw stanowią doskonały bodziec do ćwiczenia i obejmują takie aspekty uwagi jak:  utrzymanie uwagi w stanie gotowości,wyodrębnianie bodźców z pola percepcji, tłumienie niepożądanych bodźców, analizę bodźca, umiejętność przenoszenia uwagi, podzielność uwagi.

W ćwiczeniach zastosowana rozdzielnie lub łącznie bodźce wzrokowe, słuchowe, dotykowe oraz bodźce wymagające złożonej analizy. 

Co zawiera pakiet Koncentracja i samokontrola?

 • instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnymi i karta rejestracyjną 3 komplety kamieni po 18 czarnych i 18 białych każdy 1 dużą planszę stołową 6 kompletów naklejek do przyklejenia na kartonikach-twarzach 1 komplet naklejek do przyklejenia na dużych kartonikach-twarzach 6 kompletów po 12 kartonowych okręgów-twarzy (18 formatek do wyciśnięcia) 6 dużych okrągłych kartonów-twarzy (6 formatek do wyciśnięcia) po 4 koła i po 4 kwadraty w każdym z sześciu kolorów (12 formatek do wyciśnięcia)

Dlaczego warto?

 • Zestaw programów pozwala dziecku popełniać błędy i ułatwiają samodzielne korygowanie ich! Dziecko nie boi się popełniać błędów, dzięki czemu chętniej podejmuje kolejne wyzwania i osiąga szybsze postępy!
 • Pakiet Koncentracja i samokontrola może być  wykorzystywany przez rodziców  do pracy z dzieckiem w domu. Dzięki temu w chwili, gdy rodzice zauważą u swojego dziecka problemy z koncentracją uwagi, ADHD, dysleksji – mogą skutecznie pomóc dziecku je rozwiązać
 • Program jest bardzo dobrze przygotowany metodycznie!  Dzięki temu dziecko osiąga sprawność na wielu poziomach poznawczych! Doświadczony terapeuta dostaje gotowy i ciekawy warsztat pracy. Natomiast ten stawiający swoje pierwsze kroki w zawodzie, dzięki przewodnikowi metodycznemu, bez żadnych problemów wprowadzi swoich podopiecznych w niezwykły świat twórczej zabawy! Wszystko zawarte w eleganckim opakowaniu nie zajmie zbyt dużo miejsca na półce.
 • Dzięki zastosowanym rozwiązaniom praca z dziećmi wychodzi poza gabinetowy schemat dziecko-terapeuta i dziecko-komputer. Jest dostosowana do realiów i potrzeb szkoły w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych lub rewalidacyjnych. Pozwala też na korzystanie z ćwiczeń, gier i zabaw z całą klasą. Dzieci pracują w ruchu i wzajemnych interakcjach, często manipulując materialnymi lub wirtualnymi przedmiotami, co zapewnia prawdziwą konkretyzację zadań, tak potrzebną na etapie wczesnoszkolnym.
 • Połączenie programu komputerowego i fizycznych elementów takich jak plansza do gry i starannie wykonane elementy tekturowe, poprzez wielozmysłowe oddziaływanie zwiększa efekt terapeutyczny a jednocześnie zapewnia świetną zabawę
 • Karty pracy to nieodłączny elementy teczki każdego terapeuty. Te zaproponowane wraz z GOSense Koncentracja i samokontrola są ciekawe, a przede wszystkim rozwijające! Pomoc dostosowana do wieku i umiejętności dziecka przynosi najszybsze efekty!
 • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną formę zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne. Koncentracja i samokontrolae może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych, a grupowe gry to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!
 • Pakiet jest przeznaczony do pracy z CAŁĄ klasą, większość produktów konkurencyjnych jest jednoosobowych lub w najlepszym wypadku kilkuosobowych
 • Produkt jest rozwijany a licencja pozwala na pobieranie kolejnych aktualizacji. Kupujesz jednorazowo a otrzymujesz produkt który będzie rozbudowywany o kolejne funkcjonalności.

Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.

 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl