Magiczny dywan - Pakiet Rewalidacyjny

Programy multimedialne
1255
PLN
Magiczny dywan - Pakiet Rewalidacyjny
Magiczny dywan - Pakiet Rewalidacyjny
in_stock
Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
Wysyłka od 3 do 21 dni
Cena: 1 255,00 zł
Cena netto: 1 020,33 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 2)
Kod produktu:

1FEA-22794

Producent:
58

Pakiet Rewalidacyjny - 16 gier i zabaw ruchowych dla dzieci z różnego typu dysfunkcjami; rekomendowany do szkół specjalnych i szkół z klasami integracyjnymi

 Produkt stanowi rozbudowę produktu Podłoga interaktywna Magiczny Dywan (dostępny w naszym sklepie)

Należy zakupić Magiczny Dywan, aby móc użytkować dodatkowy Pakiet rewalidacyjny.  

Wszystkie gry zostały opracowane we współpracy z ośrodkiem rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym w Lędzinach, dzięki czemu spełniają funkcję edukacyjną i rehabilitacyjną dla dzieci o różnym stopniu dysfunkcji. W porównaniu do tradycyjnych gier Magicznego Dywanu ta seria ma bardziej wyraziste kolory, jednolite i jasne tła, zmniejszoną liczbę obiektów poruszających się na planszy. Ponadto wszystkie elementy aktywne są większe, spowolniono także dynamikę gier. Wprowadzone modyfikacje powodują, że gry są bardziej przystępne w odbiorze przez dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i stanowią doskonałe narzędzie wspierające działania placówek i nauczycieli na rzecz edukacji włączającej.

W aplikacjach rozróżniono dwa poziomy trudności do wyboru, zaś uczestnik zabawy otrzymuje wyraźną nagrodę po udanym wykonaniu zadania (brawo, oklaski). Część aplikacji została również specjalnie zaprojektowana w pionie, aby wydłużyć czas poruszania się elementów na Magicznym Dywanie. Dzięki temu dziecko ma więcej czasu na wykonanie zadania.

Proponowane gry i zabawy rozwijają w szczególności następujące funkcje:
– koncentrację uwagi oraz koncentrację wzrokowo ruchową,
– poprawne wykonywanie instrukcji,
– rozwijanie orientacji przestrzennej,
– funkcje odprężająco – relaksujące, w tym zmniejszanie napięcia mięśniowego,
– pobudzanie do wyrażania pozytywnych emocji,
– rozwija dużą motorykę wykorzystując różnorodność ćwiczeń ruchowych.

W odpowiedni sposób zaprojektowane gry sprawdzają się jako narzędzie edukacyjno-rehabilitacyjne w Salach Doświadczania Świata, pobudzając zmysły uczestników zabawy.

Woda 
Gra symuluje ruch wody. Wystarczy wejść na planszę i czujemy się tak, jakbyśmy po niej chodzili. W nowej odsłonie tło jest wyraźniejsze i jaśniejsze. Gra aktywizuje dziecko do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń ruchowych. Pozwala także na wykorzystanie realnych przedmiotów. Pobudza wyobraźnię i zachęca do wykonywania dotychczas niezbyt lubianych zadań.

 

Cyferki
Zadanie polega na zaznaczaniu kwiatków w kolejności pojawiających się cyferek od 1 do 9. Aby to zrobić wystarczy wskoczyć na kwiatek lub tupnąć na niego. Można też machnąć nad nim ręką lub głową. Gra dostępna w dwóch poziomach trudnośc

Pianino
Pianino umożliwia dziecku zagranie dowolnej melodii poprzez tupanie nogą lub uderzanie ręką w odpowiednie klawisze.

Tropiciele śladów 
Dziecko tropi zwierzątka po śladach, jakie zostawiają na planszy. Jeśli zadanie będzie wykonywane zbyt wolno, ślady znikną i grę będzie trzeba rozpocząć od nowa. U celu, dziecko zobaczy, jakie zwierzątko tropiło .

Literki
Zadanie polega na zaznaczaniu kwiatków w kolejności pojawiających się liter od A do Z. Aby to zrobić wystarczy wskoczyć na kwiatek lub tupnąć w niego nóżką. Można też machnąć nad nim ręką lub głową. Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

Grzybobranie 
Celem gry jest zebranie pojawiających się na leśnej ścieżce grzybków. Aby je zebrać wystarczy na nie tupnąć nóżką. Jednocześnie trzeba uważać na jeże, które też mają na nie ochotę. Gdy dotkniemy jeża, ten zabiera nam zdobyty wcześniej grzybek. Należy także pamiętać, aby trzymać się wyznaczonej ścieżki i nie obudzić sowy! Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

Bananowa kraina 
Gra polega na zerwaniu jak największej liczby bananów zanim spadną one na ziemię. Banany spadają w dół wzdłuż widocznych lian. Aby je złapać należy klepnąć je rączką lub tupnąć nóżką. Gra dostępna jest w dwóch poziomach trudności.

Rybki
Zabawa polega na złowieniu jak największej liczby płynących rybek. Zasada jest prosta. Rybki płyną w stronę dziecka w trzech liniach. Aby je złapać należy klepnąć je rączką lub nóżką. Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

Spadające jajka 
Gra polega na zebraniu jak największej liczby jajek zanim spadną na ziemię i się rozbiją. Aby to zrobić, należy na nie tupnąć lub klepnąć je rączką. Gra jest dostępna w dwóch poziomach trudności.

Słoń i cukier
Gra polega na zebraniu wszystkich kostek cukru. Wystarczy tupnąć na nie nóżką lub machnąć nad nimi rączką. Trzeba uważać na słonia, bo on też bardzo lubi cukier i chętnie go zjada. Gdy zje kostkę cukru, robi sobie drzemkę, wtedy możemy odzyskać utracony cukier.

Elf 
Zabawa polega na zebraniu jak największej ilości prezentów. Aby złapać prezent wystarczy na niego klepnąć rączką lub tupnąć nóżką. Gra dostępna jest w dwóch poziomach trudności.

Pszczoły i miód
Uczestnicy muszą odnaleźć jak największą ilość garnuszków z miodem, omijając fruwające pszczoły, które również mają ochotę na miód. Aby zaznaczyć garnuszek dziecko wskakuje na niego, tupie nogą, macha nad nim ręką lub głową.

Piłka nożna
Gra polega na strzelaniu goli przeciwnikowi. Dziecko porusza piłką poprzez wskoczenie na nią lub tupnięcie nogą. Wygrywa uczestnik, który strzeli najwięcej bramek.

Wesołe minki 
Dzieci muszą odnaleźć smutne minki i odczarować je, by były znowu wesołe. Aby to zrobić należy klepnąć ją rączką lub tupnąć na nią nóżką. W razie pomyłki, zawsze można się poprawić. Gra dostępna w dwóch poziomach trudności.

Liście
Dzieci rozgarniają liście za pomocą nóg lub rąk podobnie, jak to robią jesienią w parku. Pod liśćmi ukrywa się jeż i grzybek. Zabawa polega na ich odszukaniu. Należy jednak uważać, bo wiatr psotnik cały czas nawiewa nowe liście.

Baloniki 
Zabawa polega na przebijaniu latających baloników poprzez klepnięcie rączką lub tupnięcie nóżką. Dostępna jest w dwóch poziomach trudności.

Produkty powiązane

Podłoga interaktywna Magiczny Dywan Podłoga interaktywna Magiczny Dywan

Magiczny Dywan 

Cena: 9 490,00 zł

Podłoga interaktywna Magiczny Dywan - z montażem Podłoga interaktywna Magiczny Dywan - z montażem

Magiczny Dywan - z montażem u klienta.

Podana cena zestawu dotyczy montażu w stropie betonowym do wysokości 3,5 m.

Montaż w innym materiale niż strop betonowy oraz montaż powyżej 3,5 m wymaga wcześniejszej wizyty serwisanta przed oraz osobnej wyceny.

 

Cena: 10 150,00 zł

Magiczny Dywan - Funtronic EDU Magiczny Dywan - Funtronic EDU

Magiczny Dywan - Funtronic EDU 

Cena: 1 245,00 zł

Magiczny dywan - dodatkowe 4 gry j. Angielski Magiczny dywan - dodatkowe 4 gry j. Angielski

Pakiet Angielski - 4 gry do nauki języka angielskiego; rekomendowany do przedszkoli.

Cena: 738,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl