Mówik 1.4a - program dla osób mających problemy z mówieniem

Programy multimedialne
825
PLN
Mówik 1.4a - program dla osób mających problemy z mówieniem
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 825,00 zł
Cena netto: 763,89 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

7DC9-971C9

Producent:
35

Mówik 1.4a -  program dla osób mających problemy z mówieniem

Program Mówik przeznaczony jest dla osób mających problemy z mówieniem. Polecany jest osobom po wylewach, wypadkach, guzach mózgu, jak również dzieciom i młodzieży z autyzmem, mózgowym porażeniem, zespołem Downa oraz innymi schorzeniami, które mają wpływ na narząd mowy. Program działa na urządzeniach z systemem Android posiadających ekran dotykowy.

Główne informacje:

 • Wersja językowa: polska
 • Ilość stanowisk: 1
 • Typ licencji: komercyjna
 • Ważność licencji: wieczysta

Dla kogo program jest przeznaczony?

Mówik jest doskonałym programem dla osób niemówiących lub mających problem z wyraźnym mówieniem, ponieważ zawiera dużą bazę symboli, które po wybraniu przez użytkownika mogą zostać wypowiedziane za pomocą wbudowanego syntezatora mowy. Niewątpliwą zaletą programu Mówik jest również, to, że został on przystosowany do urządzeń mobilnych z systemem Android, dzięki czemu można go zainstalować na bardzo dużej liczbie urządzeń (od smartfonów po tablety).

Program MówikDzięki programowi osoby, które dotychczas były skazane na pomoc innych lub po prostu nie czuły się dość samodzielne z powodu problemów z komunikacją, mają o wiele większe możliwości w kontaktach międzyludzkich.
Mogą bez problemu uruchomić program na swoim tablecie lub smartfonie i "wyjść do ludzi". Nie będą musiały czuć się odosobnione i wykluczone z powodu swoich problemów.

Mówik został stworzony w taki sposób by był gotowy do użycia natychmiast po instalacji. Nie ma potrzeby zaawansowanej konfiguracji urządzenia, więc osoba, która będzie korzystała z programu nie będzie musiała zwracać się z prośbą o pomoc do kogoś innego.

Możliwości programu Mówik

Program Mówik można używać zaraz po zainstalowaniu, ponieważ nie trzeba tworzyć żadnych tablic - są one już w programie wbudowane. Jedyną rzeczą, jaką użytkownik musi się nauczyć jest sprawne poruszanie się pomiędzy dostępnymi tablicami.
Program MówikTablice można dostosować do potrzeb każdego użytkownika jak również można wybrać zakres słownictwa odpowiadający danemu tematowi rozmowy. Szybkość opanowania i poruszania się po programie zależna jest od możliwości komunikacyjnych i intelektualnych osoby korzystającej z programu.

Zaletą aplikacji jest również to, że istnieje możliwość dodawania własnych symboli, zdjęć i obrazów.
Osoby potrafiące pisać (nawet w ograniczonym stopniu) mogą korzystać z klawiatury ekranowej, a po wpisaniu wyrazu lub zdania można je wypowiedzieć na głos za pomocą syntezatora mowy.
Podczas zakupu programu można wybrać jeden z głosów syntezy Ivona: męski - Jacek lub żeński - Maja. Wybór głosu powinien być zgodny z płcią użytkownika programu, by podczas wymowy stworzonych tablic lub zdań dla mężczyzny nie mówił głos kobiecy i odwrotnie.

 

Film prezentujący sposób posługiwania się programem:

Tablice

Dostępnych jest kilka zestawów tablic (dziecko 1, dziecko 2, dorosły) - w zależności od potrzeb językowych użytkownika programu. Podczas zamawiania należy dokonać wyboru odpowiedniego zestawu.

Tablice stanowią szkielet systemu komunikacji - można je dowolnie rozszerzać o nowe zdjęcia, grafiki i symbole.
Użytkownik może zdecydować w jaki sposób ma być wyświetlane okno dialogowe (w którym tworzona jest wypowiedź) - czy ma to być symbol i tekst, sam symbol czy tylko tekst. W związku z tym, że język polski jest językiem fleksyjnym pojawiła się konieczność takiej budowy tablic i symboli, by za ich pomocą powstawały poprawnie gramatyczne wypowiedzi. Dzięki odpowiedniemu podziałowi symboli można w Mówiku szybko i łatwo konstruować wypowiedzi.

Program MówikNa początku należy wybrać temat rozmowy, następnie wybór odpowiedniej tablicy spowoduje automatyczne wyświetlenie podrzędnej (np. w tablicy "dziecko 1" wybór tablicy "Potrzeby" wyświetli kolejne tablice - Jedzenie i picie, osoby, miejsca, oraz kilka innych. Następnie np. po wybraniu "Jedzenie i picie" znowu wyświetlone zostaną dostosowane tablice, które zawierają m.in. tablice Ja, ja chcę, tak, nie, proszę jeszcze, dziękuję i wiele innych). W tej sposób tworzone są zdania krok po kroku.

Można budować zarówno krótkie jak i długie wypowiedzi. Wszystko zależy od tego co klient chce powiedzieć lub o co zapytać. Po stworzeniu żądanej wypowiedzi można skorzystać z syntezatora mowy - wystarczy "puknąć" w miejscu, w którym widoczne są symbole i nastąpi odtworzenie wypowiedzi. W dowolnym momencie można poprawić/usunąć tworzoną wypowiedź, stworzyć nową lub przejść do innego działu tematycznego.

Tablice "dziecko 1" zawierają podstawowe zwroty, które używane są przez dziecko na poziomie rozwoju języka. Nie musi ono znać budowy zdań - dziecko ma za zadanie wybór symbolu, a program wypowie poprawnie gramatyczne zdanie.
Słownictwo zawarte w tym zestawie tablic dotyczy otoczenia dziecka - jedzenia, zabawy, osób (rodziny). Tablice te umożliwią mu realizację potrzeb, z którymi na na co dzień do czynienia. 

Tablice "dziecko 2" posiadają możliwość tworzenia bardziej złożonych wypowiedzi niż w tablicach "dziecko 1". Tworzenie funkcji językowych odbywa się w taki sam sposób jak w tablicach dla młodszych dzieci - dziecko nie musi umieć budować prawidłowych zdań.

Tablice te umożliwiają dodatkowo opisywanie przedmiotów i osób, rozmowy na temat przeszłości, przyszłości oraz tworzenie prostych opowiadań.
Zakres słownictwa został rozszerzony, ponieważ zawiera także słowa odnoszące się do dalszego otoczenia dziecka. Możliwe jest tworzenie wypowiedzi na tematy szkolne i informowanie o zdobytej wiedzy.
W zestawie tablic "dziecko 2" użytkownik może również wyrazić swoje zdanie, zadać pytanie, użyć zwrotów grzecznościowych i uczestniczyć w dialogu. 

Tablice Dorosły zawierają symbole oznaczające słowa wykorzystywane przez osoby dorosłe. Można tworzyć poprawnie gramatyczne zdania z podziałem na płeć - wszystkie tablice są zarówno w rodzaju żeńskim i męskim (zrobiłem/zrobiłam, chciałbym/chciałabym, itp.).

Za pomocą symboli można tworzyć zdania zawierające czynności i rzeczy związane z życiem codziennym. Możliwe jest formułowanie pytań, próśb, komentarzy jak również tworzenie wypowiedzi odnoszących się do przyszłości, przeszłości jak i teraźniejszości.
Za pomocą tablic "Dorosły" użytkownik będzie miał możliwość zrobienia zakupów, przeprowadzenia rozmowy z lekarzem, osobą nieznajomą, itp.

Główne cechy programu:

 • Gotowe tablice (do wyboru przy składaniu zamówienia)
 • Zmiana wielkości symboli
 • Dodawanie gotowych symboli
 • Dodawanie zdjęć
 • Syntezator mowy (mówiące tablice)
 • Tablice dynamiczne
 • ok. 2600 symboli
 • Możliwość łatwego tworzenia tablic
 • Wpisywanie tekstu za pomocą klawiatury ekranowej + odczytywanie za pomocą syntezatora mowy
Film prezentujący sposób budowania wypowiedzi w programie Mówik:

Wymagania systemowe:

 • Android 5.0 lub nowszy
 • Wyświetlacz minimum 3,5 cala
 • Procesor minimum 1 GHz
 • Slot karty pamięci microSD

W związku z tym, że Android jest modyfikowany przez producenta sprzętu mogą pojawić się problemy na mniej popularnych urządzeniach, które nie zostały przetestowane. Program testowany był na urządzeniach: HTC, Samsung, DELL, Acer, LG, Sony, Asus, Toshiba.

Produkty powiązane

Mówik PRO 1.4a - program dla osób mających problemy z mówieniem Mówik PRO 1.4a - program dla osób mających problemy z mówieniem

Mówik PRO 1.4a -  program dla osób mających problemy z mówieniem

Cena: 899,00 zł

Mówik PRO Plus 1.4a - program dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz mających problemy z mówieniem Mówik PRO Plus 1.4a - program dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz mających problemy z mówieniem

Mówik PRO Plus 1.4a -  program dla osób mających problemy z mówieniem

Cena: 1 125,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl