Orientacja w przestrzeni

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 769,00 zł 769.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 625,20 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 35
Kod produktu: 99F5-930B2_20200215143556
Pin It

Opis

Orientacja w przestrzeni

Orientacja w przestrzeni wspomaga lateralizację i orientację w przestrzeni, która jest jednym z istotnych elementów życia codziennego, ale też jedną z umiejętności wymaganych do sprawnego czytania i pisania.

Orientacja w przestrzeni to ćwiczenia interakcyjne, dostosowane do urządzeń dotykowych, w tym tablic multimedialnych. Polecane dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ta nowoczesna pomoc dydaktyczno-terapeutyczna śmiało wychodzi poza relację dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer.

Tego typu ćwiczenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycielilogopedówterapeutów pedagogicznychpedagogów oraz rodziców.

Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują obszary problemowe. Zatem jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Zestaw obejmuje ćwiczenia rozpoznawania kierunków względem swojego ciała, względem elementów otoczenia (np. okno, drzwi) oraz względem innych osób i fabularnych postaci. Dzieci uczą się rozpoznawania tych samych kształtów niezależnie od ich położenia i odróżniania obiektów od ich lustrzanego odbicia.

W fabularnych ćwiczeniach i uczą się sterowania postaciami przy pomocy komend kierunkowych oraz poznają namiastkę układu współrzędnych. Rozwijają też pamięć stosunków przestrzennych oraz umiejętność opisywania relacji w przestrzeni.

Co zawiera pakiet  Orientacja w Przestrzeni? - instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną, poradnik metodyczny, karty pracy do wydruku, dostęp do scenariuszy zajęć ,planszę podłogową (140x140 cm), zestaw kartonowych cyfr i znaków matematycznych (6 formatek do wyciśnięcia), zestaw kartonowych elementów: po 4 strzałki oraz po 2 koła, kwadraty, serca, gwiazdy, okrągłe i kwadratowe awatary i kwadraty awatary w 6 kolorach/deseniach

Dlaczego warto? Zestaw programów „GoSense” pozwala dziecku popełniać błędy i ułatwiają samodzielne korygowanie ich! Dziecko nie boi się popełniać błędów, dzięki czemu chętniej podejmuje kolejne wyzwania i osiąga szybsze postępy!

  • Pakiet Orientacja w przestrzeni  może być  wykorzystywany przez rodziców  do pracy z dzieckiem w domu. Dzięki temu w chwili, gdy rodzice zauważą u swojego dziecka problemy z oceną kierunku, mylenie strony prawej i lewej, problemy z oceną umiejscowienia elementów w przestrzeni    –mogą skutecznie pomóc dziecku

Program jest bardzo dobrze przygotowany metodycznie!  Dzięki temu dziecko osiąga sprawność na wielu poziomach poznawczych! Doświadczony terapeuta dostaje gotowy i ciekawy warsztat pracy. Natomiast ten stawiający swoje pierwsze kroki w zawodzie, dzięki przewodnikowi metodycznemu bez żadnych problemów wprowadzi swoich podopiecznych w niezwykły świat trójwymiarowej przestrzeni! Wszystko zawarte w eleganckim opakowaniu nie zajmie zbyt dużo miejsca na półce.

  • Połączenie programu komputerowego i fizycznych elementów takich jak mata do gry i starannie wykonane elementy tekturowe poprzez wielozmysłowe oddziaływanie zwiększają efekt terapeutyczny a jednocześnie zapewniają świetną zabawę

Karty pracy to nieodłączny elementy teczki każdego terapeuty. Te zaproponowane wraz z GOSense Orientacja w przestrzeni są ciekawe, a przede wszystkim rozwijające! Pomoc dostosowana do wieku i umiejętności dziecka przynosi najszybsze efekty!

  • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną formę zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne.  Orientacja w przestrzeni może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych, a grupowe gry i gry planszowe to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!
  • Pakiet jest przeznaczony do pracy z CAŁĄ klasą, większość produktów konkurencyjnych jest jednoosobowych lub w najlepszym wypadku kilkuosobowych
  • Produkt jest rozwijany a licencja pozwala na pobieranie kolejnych aktualizacji. Kupujesz jednorazowo a otrzymujesz produkt który będzie rozbudowywany o kolejne funkcjonalności.

 Informacja dodatkowa

  • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
  • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
  • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl