Słuch i mowa - ćwiczenia intrakcyjne

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 769,00 zł 769.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 625,20 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 35
Kod produktu: 99F5-930B2_20200215142619
Pin It

Opis

Słuch i mowa ćwiczenia intrakcyjne

Słuch i Mowa  to ćwiczenia interakcyjne (dostosowane do urządzeń dotykowych, w tym tablic interaktywnych) doskonalące analizę, syntezę oraz pamięć słuchową dziecka.

Ten nowoczesny program wychodzi poza tradycyjny schemat relacji dziecko-terapeuta lub dziecko-komputer.  Słuch i Mowa to pakiet pomocy wraz z programem, które bardzo dobrze sprawdzą się w tradycyjnej pracy z dziećmi, jak i w przypadku terapii dzieci będących w ryzyku dysleksjiprzejawiających zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Ta propozycja dedykowana jest przede wszystkim nauczycielomlogopedompedagogomterapeutom pedagogicznym oraz rodzicom. Ćwiczenia zawarte w GoSense Słuch i Mowa to twórcze  wykorzystanie technologii w połączeniu z pomocami fizycznymi w szczególności niezbędnych podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Jak działa Słuch i mowa?

Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują obszary problemowe. Zatem jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się podczas zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno- wyrównawczych oraz rewalidacyjnych.

Pakiet obejmuje ćwiczenia analizy i syntezy oraz pamięci słuchowej:

 • rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków (wysokość, siła, kierunek, brzmienie lub elementy tematyczne takie jak odgłosy zwierząt, odgłosy sytuacyjne, intonacje),
 • rozpoznawanie sekwencji i rytmów,
 • zapamiętywanie sekwencji dźwięków.

Ćwiczenia obejmują dźwięki tematycznych i abstrakcyjne oraz fonemy w izolacji, w sylabach, słowach i zdaniach.

Co zawiera pakiet Koncentracja i samokontrola?

 • Instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną,
 • Poradnik metodyczny,
 • Ponad 40 kart pracy do wydruku (do pracy indywidualnej i grupowej),
 • Dostęp do scenariuszy zajęć
 • Zestaw  zawiera ćwiczenia z 3 obszarów analizy i syntezy oraz pamięci słuchowej:
  • rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków,rozpoznawanie sekwencji i rytmów,zapamiętywanie sekwencji dźwięków.
 • Około 40 interaktywnych ekranów
 • Dostęp do aktualizacji,
 • Fizyczne elementy: woreczki do wypełniania i wrzucania, 6 zestawów kartoników z literami, 12 zestawów kartoników ze zwierzętami awatary, kwadraty.

Dlaczego warto?

 • Analiza i synteza oraz pamięć słuchowa to umiejętności mające niebagatelny wpływ na prawidłową wymowę dziecka. Program Słuch i mowa dzięki zawartym ćwiczeniom umożliwiającym działanie przez dotyk za pomocą zróżnicowanych ruchów manipulacyjnych-wprowadzają dziecko w proces angażujący również palce w których znajdują się ośrodki mowy! Jest to innowacja zaprojektowana w pozytywnym tego słowa znaczeniu!
 • Specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu to często skutek. Przyczyna tych trudności często ma złożone podłoże. Dziecko, które nie potrafi rozpoznać i różnicować dźwięków czy rozpoznawać sekwencji rytmów najprawdopodobniej nie potrafi również rozróżnić liter czy głosek podczas pisania/ czytania. Z kolei w chwili gdy nie jest w stanie zapamiętać sekwencji podanych dźwięków...może przejawiać trudności w  pisaniu z pamięci, co bardzo szybko znajdzie odzwierciedlenie w  jego notatkach! Działanie każdej osoby chcącej usprawniać umiejętności dziecka zmagającego się z trudnościami w czytaniu i pisaniu musi być oparte na dokładnym określeniu przyczyny i działaniu holistycznym!
 • Wielu dzieciom zdarza się mówić „niewyraźnie” choć dobrze wiedzą jak powinni prawidłowo artykułować dźwięki. Gdzie tkwi przyczyna? Bardzo często w niedostatecznie rozwiniętych umiejętnościach słuchowych. Bez opanowania zdolności rozróżniania podobnie brzmiących fonemów nie można mówić o autokontroli słuchowej. Słuch to nieodłączny element nienagannej wymowy!
 • Najpierw słowo mówione potem nauka pisania! Pisanie jest procesem, podczas którego należy wyodrębnić fonemy (dźwięki) i zamienić je na znaki literowe. Dziecko utożsamia dźwięk z literą. Jeżeli mowa dziecka nie jest dostatecznie wykształcona,a poszczególne fonemy błędnie realizowane, to i zapis graficzny może odbiegać od prawidłowego. Stąd warto poświęcić szczególną uwagę właśnie funkcją słuchowym!
 • Fizyczne pomoce dołączone do Słuch i mowa zdecydowanie zmieniają postrzeganie używania multimediów we współczesnej terapii. Ten zestaw w żadnym stopniu nie umniejsza wartości terapeutycznej pomocom fizycznym! Ćwiczenia z użyciem ekranu dotykowego, a następnie wyjście poza komputer i praktyczne przećwiczenie zdobytych umiejętności z wykorzystaniem fizycznych pomocy– to wspaniała propozycja i lepsza komunikacja na drodze terapeuta- dziecko lub rodzic- dziecko!
 • Karty pracy to bardzo często wykorzystywane w pracy wielu specjalistów narzędzie pracy.  Niestety nie zawsze wykorzystują w pełni potencjał dziecka. Te zaproponowane wraz z programem Słuch i mowa są ciekawe, a przede wszystkim rozwijające! Pomoc  przy, której dziecko musi wytężyć umysł lub przezwyciężyć własne słabości  przynosi najszybsze efekty!
 • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną forma zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne. Słuch i mowa może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych,a grupowe gry i gry planszowe to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!

Kupując u nas otrzymasz najnowszą wersję programu na pendrive. Standardowo program można pobrać z internetu po zarejestrowaniu u producenta.

U nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

Informacja dodatkowa

 • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl