Trzymaj język za zębami - Kategoryzacje z ćwiczeniami artykulacji głosek zębowych

Logopedia
98
PLN
Trzymaj język za zębami - Kategoryzacje z ćwiczeniami artykulacji głosek zębowych
Trzymaj język za zębami - Kategoryzacje z ćwiczeniami artykulacji głosek zębowych
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
Chcesz kupić ten produkt, skontaktuj się z nami by poznać czas realizacji.
Cena: 98,00 zł
Cena netto: 79,67 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

5BD5-62171

Producent:
52

Trzymaj język za zębami - Kategoryzacje z ćwiczeniami artykulacji głosek zębowych

Obecnie coraz częściej spotykamy się z dziećmi, które maja problemy z prawidłową artykulacją głosek. I choć w najnowszej literaturze logopedycznej można zaobserwować dużą rozbieżność dotycząca liczby dzieci nieprawidłowo realizujących dźwięki mowy, wszystkie przeprowadzone eksperymenty wskazują, że najczęściej dotyczy to głosek: s, z, c, dz oraz sz, ż, cz, dż. Potocznie kłopoty te nazywa się seplenieniem.

Pomoc logopedyczna Trzymaj język za zębami. Kategoryzacje z ćwiczeniami artykulacji głosek zębowych służy do utrwalania artykulacji szeregu zębowego. Jako terapeutki, pracując z dziećmi z zaburzeniami mowy, nie ograniczamy się wyłacznie do ćwiczeń artykulacyjnych. Zajęcia logopedyczne rozumiemy jako oddziaływanie na wszystkie sfery rozwoju psychicznego dziecka. Dlatego ćwiczenia utrwalania głosek zębowych połączyłyśmy z zadaniami stymulującymi rozwój operacji umysłowych. Umiejętność przeprowadzania kategoryzacji, czyli ćwiczeń dotyczących budowania i uzupełniania zbiorów tematycznych, wykluczanie elementów z szeregu oraz myslenie przez analogię są niezbędne do opanowania czytania i pisania. Ponieważ zdolności dokonywania klasyfikacji w oparciu o stwierdzone przez dziecko podobieństwa między bodźcami są podstawowym wymiarem inteligencji, ćwiczenia adresujemy  również do tych terapeutów, którzy pracują z dziećmi dyslektycznymi, niesłyszącymi oraz z dziećmi z innymi zaburzeniami komunikacji językowej. Zadania zawarte w publikacji można wykorzystać do stymulacji procesów myślowych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zaletą proponowanych ćwiczeń jest niewątpliwie fakt, że powtarzanie wyrazów z głoskami zębowymi odbywa się w trakcie innych zadań. W ten sposób dziecko może świadomie pracować nad samodzielnym korygowaniem swoich wypowiedzi także poza gabinetem logopedycznym

Autorki

Pomoc stanowią:

• Cztery zestawy kart z tabelami zatytułowanymi:
1. Budowanie klas;
2. Uzupełnianie zbiorów;
3. Wykluczanie elementu ze zbioru;
4. Myślenie przez analogię.

• Dwa pudełka, w których umieszczono obrazki do pracy z tabelami.
• Instrukcja.
• Teczka zapinana na rzepy o wymiarach: 32 x 23 x 5 cm.

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl