eduSensus Dysleksja - Pakiet Profesjonalny

Programy multimedialne
1999
PLN
eduSensus Dysleksja - Pakiet Profesjonalny
8.jpg
 • nowość
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
Wysyłka od 3 do 21 dni
Cena: 1 999,00 zł
Cena netto: 1 625,20 zł
szt.

eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny

Pakiet profesjonalny Dysleksja zawiera: Dysleksja część I oraz Dysleksja część II. Szczegółowy opis każdej z części znajduje się poniżej.

Programy do diagnozy i terapii ryzyka dysleksji dostępne w zestawie

 • Ocena ryzyka dysleksji
 • Litery
 • Ocena przyczyn trudności w nauce czytania i pisania
 • Trening słuchania, czytania i pisania cz. 1

Opis Dysleksja część I:

Oprogramowanie jakim jest eduSensus Dysleksja daje gwarancję prowadzenia terapii zgodnej z promowanym w literaturze wzorcem planowania i programowania pracy korekcyjno-kompensacyjnej. Dysleksja przeznaczona jest dla terapeutów i nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczne z dziećmi mającymi problemy z nauką czytania i pisania. Szczególnym przeznaczeniem programu jest praca z dziećmi z dysleksją rozwojową oraz z grupy ryzyka dysleksji.

eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny

 

 

 

EduSensus Dysleksja składa się z kilku części. Każda część posiada moduł wspomagający diagnozę oraz moduł terapeutyczny. Dodatkowo seria zostanie wzbogacona o zestaw tradycyjnych pomocy dydaktycznych.

Zastosowane moduły mają przede wszystkim służyć jak najwcześniejszemu wychwyceniu dzieci z grupy ryzyka dysleksji oraz udzieleniu im odpowiedniej pomocy w zakresie nauki liter jak również różnicowania grafemów podobnych. Pomogą również urozmaicić i uzupełnić sposób postępowania terapeutycznego przy problemach w nauce czytania i pisania.

eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny 

Dysleksja część 1 zawiera moduły:

 • Ocena ryzyka dysleksji
 • Litery

Ocena ryzyka dysleksji jest zestawem materiałów interaktywnych wspomagających badanie przesiewowe dzieci oraz profilaktykę w zakresie trudności w czytaniu i pisaniu. Jest on przystosowany do pełnej diagnozy dzieci z grupy ryzyka dysleksji.
eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalnyProgram składa się z zestawu prób diagnostycznych. Są one zadaniami powiązanymi z 21 stwierdzeniami (każdemu stwierdzeniu przyporządkowane jest co najmniej jedno zadanie) ze Skali Ryzyka Dysleksji umożliwiającymi dokonanie oceny wyróżnionych aspektów rozwoju, od których zależne jest robienie postępów w nauce czytania i pisania.
Poza opisanymi możliwościami program posiada "Próbę czytania dla dzieci 7-letnich - "Darek"". Pomaga ona ocenić tempo czytania, technikę oraz poziom zrozumienia przeczytanego tekstu.
Przebadanie dziecka Skalą Ryzyka Dysleksji pozwala terapeucie otrzymać wyniki dziecka przedstawione w postaci profilu rozwoju w poszczególnych sferach. 

Litery są zestawem materiałów multimedialnych wspomagających naukę liter. Program pozwala na naukę i sprawne utrwalanie liter.eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalnyZawiera ćwiczenia pomagające w koordynacji ruchowej, słuchowo-ruchowej, wzrokowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowo-wzrokowej, spostrzegawczości, grafomotoryki, umiejętności klasyfikacji oraz logicznego myślenia.
Program posiada wiele ciekawych ilustracjach pokazujących czynności związane z daną literką oraz mogących się z nią kojarzyć. Pisownia każdej literki jest zilustrowana oraz dodatkowo mówione są kolejne czynności związane z napisaniem przedstawionej litery. 

W programie dostępny jest "Kreator zajęć". Jest to funkcja, dzięki której terapeuta może zmieniać i modyfikować struktury zajęć, może je dostosować do specjalnych potrzeb edukacyjnych, możliwości jak i ograniczeń swoich uczniów.
eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny 
Dla osób z różnego rodzaju ograniczeniami program zawiera rozwiązania graficzno-funkcjonalne ułatwiające pracę z nim. Mogą to być rozwiązania typu: polecenia do zadania odtwarzane z głośnika z możliwością wielokrotnego ich powtórzenia, możliwość zmiany stylu ilustracji i tła, możliwość wydruku licznych materiałów pomocniczych. Do każdego ćwiczenia dostępna jest karta pracy umożliwiająca naukę oraz zabawę związaną z dana literką. Karta ta dostępna jest w pliku .pdf, można ją wydrukować i przekazać uczniowi do nauki.
eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny

Programy narzędziowe dostępne w programie Dysleksja cz. 1:

 • gra utrwalająca "ORTO- cyrk"
 • przymierzalnia reguł ortograficznych
 • obroty liter grafopodobnych

Opis Dysleksja część II:

W zestawie znajdują się interaktywne zadania służące do diagnozy przyczyn niepowodzeń szkolnych u dzieci ośmioletnich w zakresie funkcji percepcyjno-motorycznych i ich integracji.

eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny Edusensus Dysleksja część 2 zawiera moduły: Ocena przyczyn trudności w nauce czytania i pisania, który jest zestawem zadań dla dzieci ośmioletnich oraz Trening słuchania, czytania i pisania cz.1 (wraz z aplikacją terapeuty), który jest zestawem materiałów multimedialnych wspomagających umiejętność czytania i pisania.
Program edusensus Dysleksja stanowi idealne narzędzie do pracy terapeutycznej, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Zajęcia dydaktyczne prowadzone dzięki temu programowi mogą być wykorzystywane jako alternatywna forma nauki.

Program doskonali funkcje percepcyjno-motoryczne i zwiększa wrażliwość i świadomość ortograficzną.
Zalety programu docenią i wykorzystają nauczyciele nauczania zintegrowanego, gdyż zawarte w programie ćwiczenia posiadają walory poznawcze, stymulujące i usprawniające pracę z dziećmi mającymi trudności w nauce czytania i pisania.
Program posiada dodatkowo zestaw tradycyjnych pomocy dydaktycznych takich jak: ilustrowana książeczka "Polska od A do Zet...", nagrody wzmacniające motywację dziecka oraz płytę do ćwiczeń w płynnym czytaniu pt. "Śpiewanie na ekranie".
eduSensus Dysleksja - pakiet profesjonalny
W skład programu Dysleksja część 2 wchodzą moduły: Ocena przyczyn trudności w nauce czytania i pisania oraz Trening słuchania, czytania i pisania cz.1.
Pierwszy z nich jest multimedialnym programem do wszechstronnej oceny dziecka, która jest pomocna podczas diagnozy problemów w szkole związanych z funkcjami percepcyjno-motorycznymi. Moduł zawiera ćwiczenia wprowadzające, zestaw zadań do diagnozy i integracji funkcji percepcyjno--motorycznych jak również profesjonalną dokumentację badania. Dokumentacja jest tworzona automatycznie poprzez program, lecz również można wykorzystać tradycyjne dokumenty i wypełnić je na podstawie wywiadu z dzieckiem, rodzicami lub innymi osobami.

Z kolei drugi moduł, jakim jest Trening słuchania, czytania i pisania cz.1 przeznaczony jest do wspomagania umiejętności czytania i pisania, kształtowania świadomości i wrażliwości ortograficznej jak również do poprawy funkcji percepcyjno-motorycznych. Wszystkie te funkcje są wysokiej jakości materiałami multimedialnymi przeznaczonymi dla dzieci we wczesnym wieku szkolnym.

EduSensus Dysleksja część II zawiera:

 • Aplikacja terapeuty - program zarządzający
 • Ocena przyczyn trudności w nauce czytania i pisania - moduł diagnostyczny dla dzieci w wieku 8 lat
 • Trening słuchania, czytania i pisania cz.1 - moduł terapeutyczny dla dzieci do 9-10 lat

Zestaw Dysleksja pakiet profesjonalny zawiera Aplikację Terapeuty.
Jest ona skutecznym narzędziem i pomocą w codziennej pracy dydaktyczno-terapeutycznej z dziećmi. Pozwala na archiwizowanie i drukowanie przydatnej dokumentacji, np. ćwiczeń usprawniających grafomotorykę, ilustracji czy dyplomów. Aplikacja Terapeuty umożliwia zapisanie wszelkich informacji zebranych podczas obserwacji dziecka i w trakcie analizy dokumentów sporządzonych przez specjalistów (np. psychologa, lekarza, pedagoga) oraz podczas wywiadu z opiekunami.

Aplikacja terapeuty umożliwia:

 • Tworzenie bazy uczestników zajęć i zarządzanie nią, np. grupowanie dzieci pod względem tych samych obszarów terapii
 • Przeprowadzenie diagnozy pedagogicznej i zapis jej wyników
 • Śledzenie postępów terapii
 • Swobodne kreowanie scenariusza zajęć za pomocą Kreatora zajęć

Wymagania systemowe Pakietu Dysleksji:

 • Microsoft Windows XP/Vista/7/8
 • Internet Explorer 6.0 lub wyższy
 • Zalecane: procesor klasy Pentium IV 2,4 GHz oraz 512 MB RAM
 • Karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami lub słuchawkami
 • Karta graficzna (minimalna rozdzielczość 1024x768) z tysiącami kolorów
 • Port USB
 • Mysz lub inne urządzenie wskazujące
 • Napęd DVD ROM

EduSensus Dysleksja uznana została za wyrób medyczny. Spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy dla Wyrobów Medycznych 93/42/EEC i odpowiadającej jej polskiej normy PN-EN ISO 13485:2005.

Wyrób medyczny EduSensus Dysleksja. Litery uzyskał także znak CE, dzięki wdrożeniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 13485.

Produkty powiązane

EduSensus Dysleksja Pakiet II EduSensus Dysleksja Pakiet II

EduSensus Dysleksja Pakiet II

Cena: 1 295,00 zł

EduSensus. Dysleksja - Pakiet I EduSensus. Dysleksja - Pakiet I

EduSensus. Dysleksja - pakiet 1

Cena: 1 295,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl