GOSense Dysleksja rozwojowa

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Wysyłka od 5 do 30 dni
Cena: 1 649,00 zł 1649.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 1 340,65 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 35
Kod produktu: 99F5-930B2_20200215161038
Pin It

Opis

GOSense Dysleksja rozwojowa

Dysleksja rozwojowa to interakcyjne ćwiczenia dostosowane do pracy na urządzeniach dotykowych i tablicach multimedialnych, oraz kartonowe gry i zabawy dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (lub w klasach obejmujących takie dzieci) z szeroko rozumianej grupy ryzyka dysleksji rozwojowej obejmującej dysleksję (tu w wąskim znaczeniu), dysgrafiędysortografię, a także z dziećmi z ADHD oraz ze spektrum autyzmu.

Jak działa Dysleksja Rozwojowa?

GoSense Dysleksja rozwojowa to nowoczesna pomoc dydaktyczno-terapeutyczna, która wychodzi poza gabinetowy schemat dziecko-terapeuta i dziecko-komputer. Dzięki twórczemu wykorzystaniu technologii oraz dołączeniu małych i wielkowymiarowych pomocy, uczestnicy zajęć rozwijają w ciekawej dla zmysłów formie swoje mocne strony, kompensują deficyty i tam gdzie to możliwe korygują obszary problemowe. Zatem jest doskonale dostosowana do realiów i potrzeb szkoły w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych lub rewalidacyjnych. Tego typu ćwiczenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno przez nauczycieli, logopedów, terapeutów pedagogicznych, pedagogów jak i  rodziców.

Co zawiera Dysleksja Rozwojowa?

 • Instrukcję użytkowania A5 z numerem seryjnym i kartą rejestracyjną
 • Poradnik metodyczny
 • Karty pracy do wydruku (do pracy grupowej i indywidualnej)
 • Dostęp do scenariuszy zajęć
 • Zestaw zawiera ćwiczenia z 5 obszarów: Percepcja wzrokowa i słuchowa, Orientacja w przestrzeni, Uwaga i samokontrola, Koordynacja i grafomotoryka, Ortografia
 • 328 interaktywne ekrany (dla wersji 1.0.4)
 • Dostęp do aktualizacji
 • Fizyczne elementy: 
  • Pudełko nr 1 - zestaw woreczków do wypełniania i rzucania 4 czarne, 4 białe, 1 czerwony, 3 zestawy sznureczków po 6 kolorów w każdym, 3 komplety kamieni po 18 czarnych i 18 białych każdy, 3 zestawy po 3 kości do gry: jedna z kolorowymi kropami i dwie z kropkami-liczbami, po 4 koła i po 4 kwadraty w każdym z sześciu kolorów (12 formatek do wyciśnięcia), 6 dużych kartonowych kół w sześciu kolorach (6 formatek do wyciśnięcia), 3 komplety po 12 kartonowych okręgów-twarzy (9 formatek do wyciśnięcia), 6 dużych okrągłych kartonów-twarzy (6 formatek do wyciśnięcia)
  • Pudełko nr 2 - 1 duża plansza stołowa i 3 plansze biurkowe, 4 komplety naklejek do przyklejenia na kartonikach-twarzach, 12 pałeczek do ćwiczenia dłoni, 1 zestaw sześciu długich sznurków w sześciu kolorach, 6 zestawów kartoników ze zwierzątkami (6 formatek do wyciśnięcia), po 3 zestawy małych kartoników z małymi i z dużymi literami (6 formatek do wyciśnięcia), 3 zestawy małych kartoników ortograficznych (3 formatki do wyciśnięcia), 3 zestawy dwustronnych kartonów ortograficznych: ch/h, ó/u, ż/rz (9 formatek do wyciśnięcia), 1 podwójny zestaw małych kształtów kartonowych w sześciu kolorach każdy (6 formatek do wyciśnięcia), okrągłe i kwadratowe awatary i kwadraty awatary w 6 kolorach/deseniach odpowiednio na awersie i rewersie (12 formatek do wyciśnięcia), 18 woreczków foliowych na drobne elementy kartonowe

 Dlaczego warto?

 • Dysleksja rozwojowa to zespół zaburzeń w nauce czytania i pisania które mogą dotyczyć zarówno jednego (np. czytanie) jak i kilku obszarów (np. czytanie i pisanie). dysleksja rozwojowa to unikatowy program który łączy pracę nad aż 5 obszarami ważnymi w terapii dzieci z grupy ryzyka dysleksji rozwojowej. Dzięki temu oprócz stymulacji zaburzonych obszarów jest możliwość pracy na pozostałymi, co z pewnością przełoży się na znacznie większą efektywność terapii.
 • Dysleksja rozwojowa poprzez odpowiednią terapię umożliwia znaczną poprawę funkcjonowania. Najlepsze efekty można uzyskać dzięki pracy w ramach specjalistycznych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych lub terapii pedagogicznej, uzupełnianych pracą własną ucznia w domu, według zaleceń terapeuty. Program Dysleksja rozwojowa jest idealnym narzędziem do tego celu! Został opracowany przez grupę współpracujących ze sobą od prawie 10 lat specjalistów jako połączenie najlepszych trendów w terapii i metodyce nauczania z ergonomiczną formą interakcyjnych multimediów oraz stołowych i podłogowych gier i zabaw. Jest perfekcyjnie dostosowany do realiów i potrzeb szkoły, a także do wykorzystania podczas pracy własnej w domu.
 • Fizyczne pomoce dołączone do Dysleksja rozwojowa zdecydowanie zmieniają postrzeganie używania multimediów we współczesnej terapii. Ten zestaw w żadnym stopniu nie umniejsza wartości terapeutycznej pomocom fizycznym! Ćwiczenia z użyciem ekranu dotykowego, a następnie wyjście poza komputer i praktyczne przećwiczenie zdobytych umiejętności z wykorzystaniem fizycznych pomocy– to wspaniała propozycja i lepsza komunikacja na drodze terapeuta- dziecko lub rodzic- dziecko!
 • Dysleksja rozwojowa posiada bardzo bogaty zestaw różnego rodzaju pomocy fizycznych od gier, pałeczek do ćwiczenia dłoni, naklejek, kartoników, sznureczków, kamieni po specjalne kości do gry! Tak bogaty i urozmaicony zestaw pomocy stanowi ogromną atrakcję dla pacjentów w myśl zasady „nauka poprzez zabawę”.
 • Karty pracy to bardzo często wykorzystywane w pracy wielu specjalistów narzędzie pracy.  Niestety nie zawsze wykorzystują w pełni potencjał dziecka. W terapii dzieci z ryzyka dysleksji rozwojowej jakość i forma kart pracy ma ogromne znaczenie. Karty zaproponowane wraz z programem dysleksja rozwojowa są ciekawe, rozwijające a przede wszystkim doskonale dostosowane do potrzeb tej grupy uczniów! Pomoc  przy, której dziecko musi wytężyć umysł lub przezwyciężyć własne słabości  przynosi najszybsze efekty!
 • dysleksja rozwojowa dzięki tak bogatemu wyposażeniu można uznać za gotowy i ciekawy warsztat pracy zarówno dla doświadczonego terapeuty jak i dla tego, który stawia swoje pierwsze kroki w zawodzie. Poradnik metodyczny oraz zestaw materiałów do samodzielnego wydrukowania obejmujących m.in karty pracy i elementy motywujące uczniów, a także dostęp do scenariuszy zajęć wykorzystujących bezpośrednie otoczenie sali szkolnej lub realizowane w plenerze sprawiają, że jest to kompletny materiał do przeprowadzenia efektywnej terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 • Często tylko gabinety prywatne mogą pozwolić sobie na indywidualną formę zajęć z dzieckiem. W szkole terapeuta musi dostosować swój styl pracy do większych grup i zaangażować  tak, by podopieczni naprawdę skupili uwagę na tym co istotne.  dysleksja rozwojowa może być wykorzystywany na urządzeniach dotykowych oraz tablicach interaktywnych, a grupowe gry i gry planszowe to dokładnie to czego potrzebują współczesne dzieci, by szybciej nadrobić towarzyszące im deficyty!
 • Program dysleksja rozwojowa jest także polecany dzieciom będącym w ryzyku dysleksji rozwojowej, przejawiającym zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz ADHD- w przypadku których ryzyko dysleksji stanowi zaburzenie współwystępujące. Produkt posiada w pełni przyjazną dla takich dzieci strukturę pracy! W przypadku dziecka nadpobudliwego ćwiczenia w dobry sposób zaangażują i uwolnią potencjał. Natomiast dziecko posiadające zaburzenia ze spektrum autyzmu rozwinie umiejętności poznawcze – bez obaw o nadmierne przestymulowanie!
 • Pakiet jest przeznaczony do pracy z CAŁĄ klasą, dzięki czemu dzieci pracując grupowo w ruchu i wzajemnych interakcjach łatwiej przyswajają nowe umiejętności
 • Produkt jest rozwijany a licencja pozwala na pobieranie kolejnych aktualizacji. Kupujesz jednorazowo a otrzymujesz produkt który będzie rozbudowywany o kolejne funkcjonalności.

Kup dziś  a otrzymasz gratis zestaw Szeregi i Relacje, który rozwija wiele funkcji poznawczych dziecka oraz może stanowić doskonały wstęp do nauki czytania i pisania.

Gratis szeregi i relacjeU nas także transport kurierem i ubezpieczenie otrzymujesz w cenie. Specjalizujemy się w sprzedaży dla szkół i placówek edukacyjnych więc, staramy się spełniać indywidualne potrzeby.

Informacja dodatkowa

 • Do działania wymagane jest urządzenie z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym, zaleca się stosowanie urządzeń z ekranem dotykowym.
 • Do korzystania z dodatkowych zasobów online wymagane jest połączenie z internetem oraz aktualna wersja przeglądarek Chrome, Firefox lub Edge.
 • Bezterminowa licencja dla placówki edukacyjnej umożliwia zainstalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów należących do placówki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl